Nagrzewnice gazowe i ich zastosowanie w warsztatach samochodowych.

  • by

Współcześnie nagrzewnice gazowe są wykorzystywane w różnych miejscach. Ich funkcjonalność została doceniona już nie jednokrotnie, dzięki czemu ich popularność ciągle wzrasta. Nagrzewnice gazowe są na przykład bardzo często wykorzystywane w warsztatach samochodowych, gdzie również powinna panować do pracy odpowiednia temperatura.

Pracownik warsztatu samochodowego raczej nie może się zbyt grubo ubrać. Grube kożuchy mogłyby powodować pewien dyskomfort w razie gdyby trzeba było wślizgnąć się pod samochód bądź też wejść do kanału zobaczyć na jego podwozie. Dlatego też każdy właściciel warsztatu powinien zatroszczyć się o właściwą temperaturę dla swoich pracowników.

Najlepszym rozwiązaniem stają się zwykle nagrzewnice gazowe. Najlepiej takie zasilane z butli gazem LPG. Są to wówczas nagrzewnice gazowe przenośne, które można ulokować w dowolnie wybranym miejscu. Dzięki temu pracownik może ustawić taki grzejnik gdzie tylko chce, tak aby było mu ciepło.

Zwykle ogrzewanie całego warsztatu nie jest konieczne. Ważny jest jedynie komfort termiczny pracownika. Kodeks pracy reguluje zakres temperatur, w którym ma odbywać się praca. Z pewnością każdy właściciel warsztatu bardzo dobrze o tym wie.