Gdzie stosuje się nagrzewnice gazowe i czym one z definicji są?

Z pewnością niejednokrotnie zetknąłeś się z pojęciem nagrzewnic gazowych. To urządzenia służące emitowaniu ciepła, uzyskiwanego poprzez spalanie w otwartej komorze gazowej. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem takiego urządzenia, warto wcześniej przybliżyć sobie wady i zalety, które charakteryzują nagrzewnice gazowe.

Ich podstawową zaletą jest niska cena. Wybierając nagrzewnice gazowe, zamiast innych nagrzewnic dostępnych na rynku, możemy zaoszczędzić sporą kwotę. Konserwacja i eksploatacja nagrzewnic tego rodzaju również nie kosztuje zbyt wiele, co czyni ich zakup jeszcze bardziej opłacalnym. Do zasilania wystarczy zwykła butla propan-butan oraz źródło prądu.

Użytkownicy cenią sobie także niewielkie rozmiary nagrzewnic, szczególnie w połączeniu z stosunkowo dużą mocą i wysoką wydajnością, jakie oferują. Nieduże gabaryty umożliwiają przenoszenie nagrzewnic z miejsca na miejsce i użytkowanie ich w różnych pomieszczeniach.

Współczesne nagrzewnice gazowe są niezawodne również przy spełnianiu swojego podstawowego zadania, a więc przy dostarczaniu ciepła. Nagrzewają się bardzo szybko i osiągają wysokie temperatury nadmuchu.

Należy jednak mieć na uwadze, że emitując ciepło nagrzewnice gazowe emitują jednocześnie spaliny. Z tego powodu nie należy używać ich w pomieszczeniach bez dobrej wentylacji, ani w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Nagrzewnice są wykorzystywane głównie w przemyśle, ale tylko pod warunkiem zapewnienia odpowiednio wydajnej wentylacji.