Nagrzewnice gazowe, a tworzenie kurtyn powietrznych.

W rozmaitych sytuacjach jeśli chodzi o utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury, należy sięgnąć po niekonwencjonalne metody. Przykładem mogą być pomieszczenia, które są narażone na ciągłe wietrzenie z powodu otwieranych bez przerwy drzwi wejściowych do obiektu. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście nagrzewnice gazowe, które zostaną podłączone z systemem z kurtyn powietrznych.

Pierwszą zaletą takiej nagrzewnicy gazowej w formie kurtyny powietrznej jest jej w miarę niewielki koszt. Tym bardziej, że zużycie gazu ziemnego lub pochodzącego z butli LPG nie jest wielkie, więc można sobie szybko przekalkulować, że koszty zakupu kurtyny powietrznej bardzo szybko się zwróci. Można zamontować kurtynę powietrzną górną, z której ciepło będzie wydmuchiwane od góry, oraz kurtyną powietrzną boczną, analogicznie wydmuchującą powietrze z boku.

Nagrzewnica gazowa w formie kurtyny powietrznej zamontowana nad drzwiami, spowoduje wywołanie bariery w postaci ciepłego powietrza. Wtedy nawet jeśli drzwi od sklepu czy innego obiektu będą ciągle otwarte, to zimne powietrze nie przedostanie się do środka, ponieważ nie będzie w stanie przebić powietrznej ciepłej izolacji.