Różne sposoby ogrzewania domu - nagrzewnice gazowe czy kominek?

  • by

Budując swój własny, wymarzony dom, warto zawczasu pomyśleć o systemie ogrzewania, na który postawimy. Jest to bardzo ważna kwestia, bo przecież nikt nie chce w środku zimy marznąć we własnym domu pod kocem i z gorącą herbatą. One powinny być tylko ewentualnym dopełnieniem zimowej atmosfery, a nie przykrą koniecznością spowodowaną faktem, że nie zadbaliśmy dostatecznie o ogrzewanie.

Co zatem wybrać? Opcji jest naprawdę mnóstwo. Począwszy od tradycyjnych systemów ogrzewania, przez bardziej nowoczesne, aż po całkowicie ekologiczne rozwiązania. Możemy zatem wybrać tradycyjne kaloryfery, promienniki elektryczne, nagrzewnice gazowe, piece olejowe lub zwykły kominek. Wybór należy tak naprawdę tylko do nas i jest zależny od naszych osobistych preferencji.

Warto przyjrzeć się jednak rozwiązaniu, które polega na zamontowaniu w domu kilku nagrzewnic gazowych. Jeśli przestrzeń do ogrzania jest niewielka, wystarczy nawet jedna nagrzewnica z odpowiednim systemem rozprowadzania ciepła po całym domu. Takie rozwiązanie na pewno pozwoli zaoszczędzić nam pieniądze na ogrzewaniu.

Alternatywnym, ekologicznym rozwiązaniem jest kominek na drewno. Szczególnie polecany jest w sytuacji, gdy mamy dostęp do własnego lub taniego drewna z lasu i mamy je gdzie składować. Gdybym ja miała wybierać, postawiłabym na nagrzewnice gazowe lub kominek. To wybór pomiędzy komfortem i wygodą a wesoło trzaskającym w kominku ogniem i obowiązkami.